Flaş Haber

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınavı PTT Kargo Takip Numaraları

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınavı PTT Kargo Takip Numaraları aşağıda sunulmaktadır.

Devamını oku...

Yetkilendirme Koşullarından Muaf Tutulacak Radyasyon Kaynaklarına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-017) Yayımlanmıştır.

"Yetkilendirme Koşullarından Muaf Tutulacak Radyasyon Kaynaklarına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-017)" yayımlanmıştır. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Kişisel Dozimetri Kayıtları ve Eğitim Sertifika Bilgileri Sorgulama İşlemleri e-Devlette Açılmıştır

Kurumumuz Dozimetre ve Eğitim Hizmetlerine ait " Kişisel Dozimetri Kayıtları Sorgulama" ve "Eğitim Sertifika Bilgileri Sorgulama" işlemleri e-Devlet kapısında hizmete açılmıştır. https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yapılarak kişisel dozimetri ve eğitim sertifikası bilgilerinize erişebilirsiniz.

Tıbbi Atık İşleme Tesislerine Kurulacak Olan Radyasyon Panellerinin (Sabit Radyasyon Ölçüm Cihazlarının) Teknik Özelliklerine İlişkin Duyuru

Bilindiği üzere, sağlık kuruluşlarında oluşan tıbbi atıkların içerisinde bulunabilmesi muhtemel olan radyoaktif maddelerin, tıbbi atık işleme tesislerine girişinde tespit edilebilmesi amacıyla; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 25 Ocak 2017 tarihli ve 29959 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’nde, Tıbbi Atık İşleme Tesislerinin girişlerine radyasyon panellerinin kurulması hükme bağlanmıştır.

Devamını oku...

Kişisel Dozimetre Kullanımına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-016) Yayımlanmıştır.

"Kişisel Dozimetre Kullanımına İlişkin Kılavuz (RSGD-KLV-016)" yayımlanmıştır. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Uluslararası Etkinlikler Duyuruları

Uluslararası kuruluşlardan Kurumumuza gelen uluslararası etkinliklere ait duyurular, 4.10.2017 tarihinden itibaren Kurumumuz web sayfasında “Uluslararası Etkinlikler” bölümünde duyurulmaya başlanmış olup resmi yazı ile ayrıca duyurusu yapılmayacaktır.

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları

02 Ekim 2017 Radyasyondan Korunma Sınav Sonuçları aşağıda sunulmaktadır.

Devamını oku...

2017 EKPSS/KURA ile Engelli Memur Yerleştirme İşlemlerine İlişkin Duyuru

     2017 EKPSS/KURA ile Engelli Memur Yerleştirme Sonuçlarına göre Kurumumuz kadrolarına yerleştirilen adayların, atamalarının yapılabilmesi için 29 Eylül 2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar aşağıda belirtilen belgelerin Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığına (Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:192 PK: 06510 Çankaya/ANKARA) şahsen, APS veya kargo ile teslim edilmesi gerekmektedir.

Devamını oku...

X-Işını Paket Kontrol Cihazları İçin Radyasyon Güvenliği Kılavuzu (RSGD-KLV-015) Yayımlanmıştır.

"X-Işını Paket Kontrol Cihazları İçin Radyasyon Güvenliği Kılavuzu (RSGD-KLV-015)" yayımlandı. Kılavuza ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

İlgili İçerik