SESAME

SESAME Personel Alım İlanı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından Kontrol Mühendisi ve Güç Kaynakları Mühendisi pozisyonları için personel alımı ilanı yayınlanmıştır.

Devamını oku...

SESAME Burs Programı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi) tarafından 2016 yılı burs programı duyurusu yapılmıştır. Ayrıntılı bilgi için:

Devamını oku...

SESAME Deney Teklif Çağrısı

Ülkemizin kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği SESAME (Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi)’de devreye alınacak ilk iki demet hattında (X-ray Absorption Fine Structure/X-ray Fluorescence ve Infra-Red Spectro-microscopy) gerçekleştirilecek deneyler için Ağustos ayı içerisinde teklif çağrısına çıkılması beklenmektedir. Ayrıntılı bilgi ve ayrıca CERN web sitesinde konuya ilişkin yer alan habere aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Devamını oku...

14. SESAME Kullanıcı Toplantısı

Ülkemizin 2001 yılında kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi (SESAME)’nin 14. Kullanıcı Toplantısı 3-4 Aralık 2016 tarihleri arasında Ürdün'ün başkenti Amman'da gerçekleştirilecektir.

Devamını oku...

SESAME Depolama Halkasının İlk Hücresinin Kurulumu Tamamlandı

Ülkemizin 2001 yılında kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi (SESAME)’nin Depolama Halkasının 16 hücresinden birinin deney holünde yer alan koruyucu tünel içerisine kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Devamını oku...

SESAME Depolama Halkasının Bir Hücresinin Kurulumu Tamamlanmıştır.

Ülkemizin 2001 yılında kurucu üyesi olduğu ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu tarafından temsil edildiği Orta Doğu Sinkrotron Işığı Deneysel Bilim ve Uygulamaları Uluslararası Merkezi (SESAME)’nin Depolama Halkasının bir hücresinin kurulumu tamamlanmıştır.

Devamını oku...

İlgili İçerik